Козацьке свято у Батурині 200914 червня, у другу неділю червня, у гетьманській столиці Батурині відбулося традиційне козацьке свято. В урочистих заходах, які проходили у місті, взяв участь єпископ Чернігівський і Ніжинський Іларіон.Козацьке свято у Батурині 2009

Козацьке свято у Батурині 2009

Зранку єпископ Іларіон звершив Божественну літургію у Свято-Покровському храмі міста. Його преосвященству співслужили: настоятель храму протоієрей Роман Кривко, благочинний Ніжинського району протоієрей Сергій Чечин, а також священики з Сумської єпархії. Під час богослужіння лунав прекрасний спів хору Ніжинського всіхсвятського кафедрального собору.

Козацьке свято у Батурині 2009

Козацьке свято у Батурині 2009

По завершенні літургії у церкві Воскресіння Господнього на Цитаделі була відслужена літія за упокоєння душ спочилих рабів Божих – жертв Батуринської трагедії (1708 р.) та всіх, хто поклав своє життя за волю та незалежність Української держави. У заупокійній молитві взяли участь керівники області, району та селищної ради, козаки, представники громадських та патріотичних політичних партій, молодь.

Козацьке свято у Батурині 2009

Козацьке свято у Батурині 2009

Також відбулося покладання квітів до пам’ятного знаку Батуринської трагедії – одинадцятиметрового Хреста, до скульптурної композиції «Гетьманська слава», після чого урочистою ходою колона пройшла до парку «Кочубеївський», під час якої учасники свята поклали квіти до пам’ятника Герою Радянського Союзу Кадуну М.В., пам’ятника «Скорботна мати – Україна», Кургану слави та каплички «Остання Тарасова дорога».

Козацьке свято у Батурині 2009

У парку міста відбувся святковий концерт, який відкрили єпископ Іларіон, заступник голови, керівник апарату обласної державної адміністрації Володимир Приходько та козацька старшина. У своєму вітальному слові владика передав благословення Предстоятеля Української Церкви Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, та побажав українському козацтву Божої допомоги, миру та єдності, бо «тільки тоді, коли козацтво буде єдиним, тільки тоді воно буде сильним та славним, подібно до героїчних козаків минулого» - зазначив єпископ. Владика Іларіон виголосив Господню молитву «Отче наш» та благословив всіх на добру справу.

Козацьке свято у Батурині 2009

Під час концерту виступали: духовий оркестр військово-музичного центру Сухопутних військ Збройних Сил України, аматорські колективи Чернігівщини, виконавці обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм та інші творчі колективи регіону.

Прес-служба Чернігівської єпархії