Відкриття пам'ятнику "Борцям за волю та незалежність України"26 червня у Чернігові біля кафедрального собору св. вмч. Катерини відбулося урочисте відкриття Пам’ятного знаку “Борцям за волю та Незалежність України». Чин освячення пам’ятника здійснив єпископ Чернігівський і Ніжинський Іларіон.

Відкриття пам'ятнику "Борцям за волю та незалежність України"

Відкриття пам'ятнику "Борцям за волю та незалежність України"

Відкриття пам'ятнику "Борцям за волю та незалежність України"

Його преосвященству співслужили: секретар Чернігівської єпархії протоієрей Роман Кіник та духовенство міста.

Відкриття пам'ятнику "Борцям за волю та незалежність України"

В урочистому відкритті пам’ятника взяли участь голова облдержадміністрації Володимир Хоменко, заступник голови обласної ради Олег Обушний, Чернігівський міський голова Олександр Соколов, Перший голова крайової організації Народного Руху України за перебудову Валерій Сарана, керівники обласних управлінь, установ та громадських організацій.

Виступаючи перед присутніми, голова облдержадміністрації Володимир Хоменко, зокрема, зазначив, що висунута декілька років тому ідея створення такого пам’ятника з різних причин не знаходила свого втілення. І лише цього року з’явилася можливість здійснити задумане.

«Нині, відкриваючи цей пам’ятний знак, ми вшановуємо учасників визвольних змагань нашого народу. Знаково, що елементами композиції є фігура козака з дитиною на руках, яка уособлює молоду Україну, та Брама пам’яті – як символ нерозривного зв’язку поколінь українців», - наголосив керівник області.

Протягом низки років на цьому місці гуртувалися національно свідомі українці. Сюди приходили з нагоди національних свят, вшановували людей, які доклали зусиль до здійснення мрій і прагнень багатьох поколінь.

Володимир Хоменко підкреслив: відкриття цього пам’ятного знаку є ще одним кроком на шляху утвердження національної ідентичності і гідності, відновлення історичної пам’яті.

«Сьогодні відбувається подія, яка має велике значення для нашого міста. Ця пам’ятка символізує різні епохи, різні покоління людей, які проявляли велику любов до України. Довгий та тернистий був шлях українців до Української державності. Але ми його здолали, і 17 років потому з’явилася держава Україна. Цю незалежність ми святкуємо в серпні. А цими днями ми визначаємо ще одне державне свято День Конституції. Тому я хочу привітати всіх з наступаючим святом, побажати всім української волі, гідності та терпіння», - заявив Чернігівський міський голова Олександр Соколов.

Відкриття пам'ятнику "Борцям за волю та незалежність України"

Наостанок усі бажаючі поклали квіти до підніжжя монументу.

Також цього дня єпископ Іларіон, у супроводі Чернігівського духовенства, взяв участь в урочистих зборах до Дня Конституції України за участю керівництва області та міста, керівників управлінь, підприємств та громадських організацій, які пройшли в обласному академічному українському музично-драматичному театрі ім. Т.Г. Шевченка.

Фото: прес-служба Чернігівської єпархії

За матеріалами офіційного сайту облдержадміністрації та інтернет видання Високий Вал