Паломництво прилуцьких козаків до козацького монастиряПрилуки - древнє ,звеличене в історії містечко ,згадка про яке сягає сивої давнини,і на протязі століть Добрий Господь обдаровує його достойниками . 20-21 серпня 2009 року , козацька формація  храму Різдва Пресвятої Богородиці разом з своїм духівником протоієреєм Віталієм Юрочко ,з благословення єпископа Чернігівського і Ніжинського Іларіона  відправилась в дорогу до не менш славного краю –волинського ,а саме до Свято -Георгіївського монастиря що на козацьких могилах .


Козаки ОПКП імені П.К.Сагайдачного наче окрилені рушили до козацької святині, до місця яке є святим , до святині яка ось вже протягом кількох століть дбає про добру славу козацького роду, про подвиг який не підлягає забуттю .

Прибувши до монастиря всі були вражені гостинністю і привітністю монахів .

Паломництво прилуцьких козаків до козацького монастиря

Благочинний монастиря ієромонах Никон провів нас на територію обителі, сам безпосередньо був оповідачем про кожен клаптик цієї святині яку освятили своєю кров’ю мученики за віру і батьківщину. Паломники увійшли до храму , в якому перед боєм Богдан Хмельницький молився і причащався, і хай хто скаже про духовність роду нашого-вольного, після оповіді ,по молитві усі спустились в підземелля, і підземними коридорами дійшли до усипальниці –місця останнього спочинку борців за волю і за віру.

Паломництво прилуцьких козаків до козацького монастиря

Панахиду служили спільно - братія монастиря і полковий духівник, після молитви козаки на чолі з отаманом Олегом Дурбаловим  вирушили до місцини де знаходилася ставка Богдана Хмельницького. Опісля всі разом побували на місці спочинку останнього оборонця переправи Івана Нечая. А неподалік місце загибелі трьохсот козаків , де збереглось два древні козацькі хрести , на цьому місці була звершена панахида по закінчені якої отаман ,висипав на могилки землю взяту з рідної прилуччини  , а саме з –під собору Різдва Пресвятої Богородиці .

Паломництво прилуцьких козаків до козацького монастиря

Приємно констатувати що і в наш час,є монахи про яких можна ствердно говорити що вони самовіддано служать Господу Богу,є люди і в незалежній Україні які гідно продовжують справу розпочату лицарями духу і відваги. Приємно що як і в козацькі часи так і тепер всяка справа починається і завершується молитвою.

Паломництво прилуцьких козаків до козацького монастиря

Усі переповнені відчуттям того що звершено щось величне повертались до дому. Хоча кожен паломник обіцяв при першій нагоді повернутись до козацького монастиря…

Андрій Сікалов,

учасник паломництва