Прес-конференція Чернігівської єпархії17 вересня 2009 р. відбулася прес-конференція представників Чернігівської єпархії УПЦ Київського Патріархату на тему: «Релігійна ситуація в с.Жукля Корюківського району як відзеркалення процесів, що відбуваються в Українському Православ’ї».

У прес-конференції взяли участь: прес-секретар Чернігівської єпархії Олександр Шмуригін, настоятель Свято-Покровської парафії с. Жукля протоієрей Ілля Бідняк, голова громади Свято-Покровської парафії Микола Давиденко, а також активні парафіяни храму – Марія Горова, Олег Добарін, Надія Нагребельна.

На прес-конференції була подана об’єктавна інформація про причини переходу громади у юрисдикцію Чернігівської єпархії УПЦ Київського Патріархату, про законність переходу та власне про сам конфлікт у с. Жукля, який спровокували представники Чернігівської єпархії УПЦ МП 13 вересня цього року.

Прес-конференція Чернігівської єпархії

Жукляни розповіли, що ніяких «двох автобусів» націоналістів не було, вони самі виштовхали за територію церковного подвір’я наїзжих вірних та священиків УПЦ МП, які не допускали селян до їхньої ж церкви!

«Як же так? Я своїми руками перекривав дах церкви, – задав риторичне запитання Олег Добарін, – а якісь приїзжі люди з Чернігова, Корюківки, Прилук не пускають мене до нашої ж церкви!»

Відносно появи міліції, то як повідомили парафіяни, вони ж самі її і викликали, коли побачили о 4-й годині ночі натовп людей біля церкви, які ламали двері храму.

Причини, що примусили перейти селян із юрисдикції Московського патріархату до Київського, як вони розповіли чисто людські. Як виявилося, о.Миколай (попередній священик УПЦ МП)  за три роки служби, не забив жодного цвяха у церкві, служив у церкві мало, більше виконував треб –похорони, вінчання, освячення. З людей же намагався нагребти побільше грошей, так за похорони вимагав великі гроші. Звернення до керівництва Чернігівської єпархії УПЦ МП не допомагало.
Прес-конференція Чернігівської єпархії

Голова громади Микола Филимонович документально засвідчив, що, відповідно до чинного законодавства, збори громади відбулися, під час яких було прийняте рішення перейти до юрисдикції УПЦ Київського Патріархату. Зокрема пан Давиденко підкреслив, що рішення про зміну юрисдикції селяни прийняли свідомо.

Прес-конференція Чернігівської єпархії

Під час конференції було спростовано чимало брехливої інформації, яку поширюють у ЗМІ представники Московського Патріархату. Зокрема, була оприлюднена заява жителів с. Жуклі(202 підписи) до прокурора Чернігівської області Мірошниченка С., у якій селяни просять захисту від втручань Чернігівської єпархії Московського Патріархату у життя парафії.

Прес-конференція Чернігівської єпархії

Прес-конференція продовжувалася близько двох годин, напротязі яких журналісти змогли поспілкуватися з самими жителями села, очевидцями, та почути з їхніх вуст правдиву інформацію про ситуацію у с.Жукля.

Слід відзначити що на конференції були присутні предстаники прес-служби Чернігівськохї єпархії УПЦ МП, які задавали свої питання та отримували на них змістовні відповіді. (Нагадаємо, що 15 вересня прес-секретаря Чернігівської єпархії Олександра Шмуригіна не впустили на прес-конференцію УПЦ МП. Журналістам причину пояснили – боялись провокацій…).

Повідомляючи про штучний конфліки у с.Жукля, прес-секретар Чернігівської єпархії Олександр Шмуригін сказав: «Підкреслюємо і наголошуємо – ніякого захоплення храму у с. Жукля не було! Храм не є власністю УПЦ МП, і не є власністю УПЦ Київського Патріархату. Храм як використовувався так і використовується для релігійних потреб жителями с. Жукля, які є його парафіянами.

Зараз у с. Жукля є мир і злагода, бо розбрат і чвари вносяться у нього лише ззовні. Сутичка була спровокована неправомірними діями приїзджих прихильників Московського патріархату, які не давали можливості селянам молитися у власному храмі, що є порушенням чинного законодавства».

Прес-конференція Чернігівської єпархії

Очільник прес-служби закликав Чернігівську єпархію Московського Патріархату припинити розповсюдження брехливої інформації про релігійну ситуацію у с.Жукля та не розпалювати релігійної ворожнечі у регіоні.

«Чернігівська єпархія відкрита до конструктивного діалогу і співпраці, ми хочемо, щоб усі непорозуміння між Церквами двох патріархатів вирішувалися шляхом діалогу, а не через фізичне протистояння, дезінформацію, відкриту неправду і т. ін. Сподіваємося, що штучно створений конфлікт не завадить налагодженню діалогу між православними в Україні. І тоді, коли ми матимемо єдину Помісну Церкву, таких непорозумінь не буде» - наголосив Олександр Шмуригін завершуючи прес-конференцію.

Прес-служба Чернігівської єпархії