24 серпня 2012 р. архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, секретар Священного Синоду Київського Патріархату, з благословення Святійшого Патріарха Філарета і на запрошення оргкомітету взяв участь у заходах, що відбулися у столиці – м. Києві.

 

 

Зокрема, владика супроводжував Предстоятеля під час заходів біля пам’ятника святому рівноапостольному князю Володимиру та разом з усіма присутніми поклав квіти до його підніжжя. Також архієпископ Євстратій був присутній на урочистостях в палаці «Україна».

 

 

Під час цих подій чернігівський архієрей мав можливість особисто поздоровити зі святом главу УГКЦ верховного архієпископа Святослава Шевчука, керуючого справами УПЦ (МП) архієпископа Антонія (Паканича), інших керівників Церков і релігійних організацій, а також Президента України Віктора Федоровича Януковича, першого Президента України Леоніда Макаровича Кравчука, Президента України (у 1994-2005 рр.) Леоніда Даниловича Кучму, міністра культури України М. А. Кулиняка, і його першого заступника Ю. П. Богуцького, радника Президента України Г. М. Герман та інших офіційних осіб.

 

Архієпископ Євстратій також співслужив Святійшому Патріарху Філарету під час молебну за Україну, який відбувся у Володимирському кафедральному соборі Києва.

 

* * *


З благословення архіпастиря у Чернігові поруч з кафедральним собором святої Катерини біля пам’ятника борцям за волю і незалежність України з нагоди свята було відслужено молебень, який очолив секретар єпархіального управління і настоятель кафедрального собору протоієрей Роман Кіник. У своєму виступі він із гіркотою відзначив наявність розбрату в Україні, що свято Незалежності відзначається різними колонами окремо, і закликав всіх українських патріотів до консолідації для захисту майбутнього українського народу. Священики й учасники святкового заходу – члени національно-демократичних партій – співали «Многая літа!» Україні.

 

 

Також молебні за Україну з нагоди свята були відслужені у кафедральному соборі Всіх Святих м. Ніжина, у соборі Різдва Пресвятої Богородиці в м. Прилуки, у Воскресенському храмі Батуринської цитаделі та в інших храмах Чернігівської єпархії.

 

Прес-служба Чернігівської єпархії
Використані матеріали офіційного сайту «Церква.info», прес-служби Президента України та сайту газети «Сіверщина»