31 грудня 2012 року від інфаркту на 58-му році життя упокоївся преосвященний Феодосій, єпископ Васильківський, вікарій Київської єпархії, намісник Свято-Феодосіївського чоловічого монастиря м. Києва.

 

 

Заупокійна Божественна літургія та відспівування спочилого ієрарха заплановані у Феодосіївському монастирі вранці 3 січня 2013 р. Похований владика буде на Батьківщині.

 

Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет висловив співчуття рідним померлого владики та закликав духовенство і вірних піднести за новопреставленого єпископа Феодосія свої молитви.

 

До співчуття також приєднався архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій з духовенством і паствою єпархії: «З покійним владикою ми з 2008 р. звершували разом служіння у Феодосіївському монастирі. Він багато зробив для реставрації монастиря, приведення у чудовий стан храму. Так само завдяки його старанням було реконструйоване приміщення Єпархіального управління в Чернігові. За всі його добрі справи нехай Всемилостивий Господь прийме його у Своє Царство!»

 

Вічна пам’ять спочилому!

 

Біографічна довідка

 

Єпископ Васильківський Феодосій (в миру – Йосип Васильович Пайкуш) народився 4 грудня 1955 року в с. Івана-Франка Дрогобицького району Львівської області. З 1962 по 1972 роки навчався у сільській середній школі, після закінчення якої навчався у Стрийському сільськогосподарському технікумі (закінчив у 1975 році). З 1975 по 1977 роки служив у армії.

 

З 1977 р. працював на заводі в м. Дрогобич, одночасно співаючи у хорі місцевої Свято-Троїцької церкви.

 

У 1990 році поступив на навчання до Київської духовної семінарії. Курс навчання завершив у Тернопільській духовній семінарії у 1993 р.

 

17 лютого 1991 р. архієпископом Тернопільським і Бучацьким Василієм був рукоположений на диякона, 14 квітня 1991 р. – на священика. Звершував своє служіння у Зборівському деканаті, в т. ч. на посаді благочинного (декана), збудував храм.

 

З 2002 р. – в клірі Сумської єпархії, з 2003 р. – в клірі Чернігівської єпархії.

 

4 квітня 2003 р. єпископом Чернігівським і Ніжинським Михаїлом пострижений у чернецтво з нареченням імені Феодосій – на честь святителя Феодосія, архієпископа Чернігівського.

 

14 жовтня 2003 р. возведений в сан ігумена, 16 травня 2004 р. – в сан архімандрита.

 

Згідно рішення Священного Синоду 28 липня 2004 р. у Володимирському соборі м. Києва був рукоположений на єпископа Чернігівського і Ніжинського. Протягом служіння у Чернігівській єпархії провів капітальний ремонт приміщення єпархіального управління.

 

У зв’язку із захворюванням був звільнений від керівництва єпархією та 15 листопада 2006 р. призначений вікарієм Київської єпархії, єпископом Васильківським. 5 березня 2007 р. звільнений за штат із проживанням у Феодосіївському монастирі м. Києва.

 

13 травня 2011 р. призначений єпископом Васильківським, вікарієм Київської єпархії, а 20 липня 2011 р. – намісником Феодосіївського монастиря. Протягом свого служіння у монастирі провів ґрунтовні ремонтні роботи у храмі та монастирських приміщеннях.

 

За заслуги перед Церквою був відзначений Святійшим Патріархом Філаретом орденами Христа Спасителя, рівноапостольного князя Володимира (ІІ ступеня) та Архістратига Михаїла.

 

Внаслідок важкого простудного захворювання та спричиненого хворобою інфаркту упокоївся 31 грудня 2012 р. у Феодосіївському монастирі.

 

Прес-служба Чернігівської єпархії :: Прес-центр Київської Патріархії