3 січня 2013 року в монастирському храмі прп. Феодосія Печерського відбулося відспівування блаженної пам’яті преосвященного Феодосія, єпископа Васильківського, вікарія Київської єпархії, намісника Феодосіївського чоловічого монастиря м. Києва.

 

Заупокійне богослужіння розпочалося Божественною літургією о 9 год. ранку. Очолив богослужіння Святійший Патріарх Філарет. Йому співслужили: митрополит Луцький і Волинський Михаїл, митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, архієпископи Переяслав-Хмельницький і Бориспільський Епіфаній, Білоцерківський Олександр, Сімферопольський і Кримський Климент, Вінницький і Брацлавський Онуфрій, Чернігівський і Ніжинський Євстратій, єпископ Вишгородський Агапіт, братія Феодосіївського монастиря, намісники монастирів, духовенство Києва та Київської єпархії.

 

Прощаючись зі спочилим єпископом Феодосієм, Патріарх виголосив слово. Святійший Владика акцентував увагу молільників на необхідності віри у вічне життя.

 

Після Божественної літургії Святійший Патріарх очолив відспівування за чином поховання монахів.

 

Цього скорботного дня до святої обителі прп. Феодосія Печерського прийшла велика кількість духовних дітей покійного владики Феодосія, для яких останні роки свого життя він був великою духовною опорою та незмінним порадником. На знак подяки вони принесли спочилому квіти та свої молитви.

 

Похований владика був 4 січня 2012 р. на кладовищі біля храму на Батьківщині – в селі Нагуєвичі, що на Львівщині. Панахиду було відправлено митрополитом Івано-Франківським і Галицьким Іоасафом, архієпископом Тернопільським, Кременецьким і Бучацьким Нестором, єпископом Ужгородським і Закарпатським Кирилом, єпископом Дрогобицьким і Самбірським Михаїлом у співслужінні духовенства Львівської та Тернопільської областей.

 

Вічна пам'ять преосвященному єпископу Феодосію!