архієрейська хіротонія13 грудня, в день пам'яті святого апостола Андрія Первозванного, в Свято-Володимирському Патріаршому Кафедральному Соборі м.Києва відбулася архієрейська хіротонія архимандрита Петра на єпископа Валуйського, вікарія Білгородської єпархії(Росія). У цьому святковому і важливому богослужінні взяв участь преосвященнійший єпископ Чернігівський і Ніжинський Іларіон.
13 грудня свята Православна Церква святкує день пам’яті святого апостола Андрія Первозванного – апостола України та Української Церкви. Це особливий пам’ятний день, адже апостол Андрій став наріжним каменем на дорозі нашого спасіння, який будівничі нашого народу та нашої держави не відкинули, як непотрібний, а очистили, пошанували, звяли за основу всього найкращого для людини та її духа.

З нагоди цього великого українського всенародного свята у Володимирському соборі міста Києва відбулося урочисте богослужіння, яке очолив Святійший Філарет, Патріарх Київський і всієї Руси-України. Йому співслужили високопреосвященні та преосвященні архиєреї.

Разом з тим цей день ще більш особливий, адже сьогодні наша Українська Православна Церква Київського Патріархату придбає нового архипастиря для своїх вірних.

Напередодні самого дня святого апостола Андрія Первозванного у кафедральному соборі Святійший Патріарх Філарет відслужив всенічне бдіння. Наприкінці богослужіння Святійший Владика разом з преосвященними архиєреями звершили чин нареченя архимандрита Петра на єпископа Богом спасенного міста Валуйки(Росія). Преосвященні владики, як духовні приємники апостолів, однодушно в єдності з усією Христовою Церквою помолилися Богу, щоб Той сподобив новопоставленого єпископа стати достойним апостольського покликання: йти і служити, вершити правосуддя, в’язати і розв’язувати. Вкінці чину наречення присутні заспівали новонареченому єпископові многоліття.

чин наречення

чин наречення архімандрита Петра

В сам же день свята у Володимирському соборі Святійший Владика очолив Божественну літургію святителя Іоана Золотоустого. Як і напередодні йому співслужили преосвященні єпископи та числене духовенство. Під час співу Трисвятої пісні згідно уставу Православної Цервки розпочався чин єпископської хіротонії архимандрита Петра. Святійший Патріарх разом з преосвященними владиками возложили на голову ставленика святе Євангеліє зі своїми святительськими руками, після чого Патріарх виголосив особливу молитву, де призвав благодать Всесвятого Духа на новопоставленого єпископа.

архієрейська хіротонія

Святійший Патріарх читає молитву на закликання благодаті Святого Духа

благословіння на облачення - аксіос

Наприкінці богослужіння за традицією новопоставлений єпископ Петро був возведений на кафедру та отримав арихипастирський жезл, як символ влади. Патріарх привітав свого новопоставленого побратима та побажав бути гідним високого покликаня:

“Покладання архиєрейських рук є лише зовнішнім виявленням дії благодаті Святого Духа. Про те нагадується тобі, щоб ти ніколи не мав сумніву у законності і благодатності твоєї єпископської хіротонії. Ти отримав великий дар Святого Духа. Постав собі за мету вічне блаженне життя, тоді Господь допоможе тобі, тоді і твоє архиєрейське служіння буде благословенним.”

Вкінці святкового богослужіння у синодальній залі Київської Патріархії Святійший Патріарх Філарет разом з єпископом Петром та іншими архипастирями, які брали участь у таїнстві Хіротонії, зробили спільну пам’ятну світлину.

архієреї, які брали участь у хіротонії єпископа Петра

Фото: Прес-служба Чернігівської єпархії; текст: Прес-центр Київської Патріархії