11 березня 2013 р. у Патріаршій резиденції відбулася зустріч Предстоятеля Київського Патріархату, Святійшого владики Філарета з Його Високоповажністю Генриком Літвіном, Послом Республіки Польща в Україні. У зустрічі також взяв участь архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, секретар Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату.

 

Під час спілкування було обговорено широке коло питань, які торкаються міжконфесійної співпраці, міжнародних відносин, європейської інтеграції України, подальшого розвитку добросусідських відносин між двома історично близькими народами – українським та польським.

 

Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет розповів пану Літвіну про візит делегації Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій до Брюсселю та зустріч з єврокомісаром Штефаном Фюле. Святійший Владика також подякував Польщі за підтримку України у європейських та міжнародних справах.

 

Окремо учасники зустрічі торкнулися питання вшанування пам’яті загиблих на Волині поляків під час подій 1943 р. Було підкреслено важливість спільної участі у заходах пам’яті як поляків, так і українців, католиків та православних, що засвідчить подолання ворожнечі та буде наочним проявом примирення між двома народами.

 

На завершення Патріарх Філарет та Посол Г. Літвін обмінялися пам’ятними подарунками.

 

Прес-центр Київської Патріархії