24-25 серпня 2013 р., в неділю 9-ту після П’ятидесятниці, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій співслужив у Володимирському кафедральному соборі Києва Патріарху Київському і всієї Руси-України Філарету.

 

24 серпня, в суботу, Предстоятель Київського Патріархату очолив у кафедральному соборі св. Володимира Всенічне бдіння. Йому співслужили  митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, єпископ Васильківський Лаврентій та єпископ Вишгородський Агапіт, а також духовенство собору.

Після завершення Всенічного бдіння відбувся чин наречення архімандрита Митрофана на єпископа Харківського і Богодухівського. Наречення очолив Святійший Патріарх у співслужінні тих самих ієрархів. Під час наречення отець Митрофан виголосив слово.

 

25 серпня, в неділю, у Володимирському патріаршому кафедральному соборі Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет очолив служіння Божественної літургії, під час якої було звершено хіротонію на єпископа Харківського і Богодухівського архімандрита Митрофана (Бутинського), обраного на цю кафедру рішенням Священного Синоду від 27 липня 2013 р. (Журнал засідання №31).

Предстоятелю співслужили ті самі архієреї, які напередодні брали участь у нареченні. Перед початком літургії наречений на єпископа архімандрит Митрофан склав сповідання православної віри. Після відпусту Святійший Патріарх виголосив до нового співбрата єпископа Митрофана повчальне слово.

 

Прес-служба Чернігівської єпархії :: Прес-центр Київської Патріархії