З нагоди престольного свята кафедрального собору великомучениці Катерини та дня пам’яті преподобного Меркурія Чернігівського, ігумена Бригинського, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет 7 грудня 2013 р. відвідав Чернігів.

 

Архіпастирські візити саме цього дня до древнього княжого міста над Десною, до козацької святині – Катерининської церкви, стали вже традиційними: від 2009 р. Патріарх Філарет тут вже вп'яте очолює святкове богослужіння.

На кордоні Чернігівської області Предстоятеля Київського Патріархату зустріли архієпископ Чернігівський Євстратій та представники влади – в.о. заступника голови Чернігівської облдержадміністрації з гуманітарних питань Юрій Музика та керівник Департаменту культури і туризму, національностей і релігій Чернігівської ОДА Сергій Мойсiєнко.

В Чернігові на виході з автомобіля Святійшого Владику зустріли діти в національних костюмах та привітали представники козацтва. На порозі храму чудовим караваєм і теплими побажаннями Предстоятеля Київського Патріархату привітала заслужена артистка України та парафіянка церкви Раїса Борщ. А у самому храмі за відповідним чином свого Патріарха зустріли священнослужителі.

alt

alt

За літургією Святійшому Владиці співслужили: митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір та єпископ Дніпропетровський і Криворізький Симеон, а також близько тридцяти священиків. Величний собор був наповнений богомольцями – як мешканцями Чернігова і Сіверського краю, так і паломниками з Києва.

alt

alt

Під час Божественної літургії близько ста причасників приступили до Святих Христових Таїн, а наприкінці богослужіння всі присутні уважно вислухали Патріаршу проповідь про подвиг святої Катерини та преподобного Меркурія.

alt

Після архіпастирського слова відбувся молебень до святих Катерини і Меркурія перед іконою великомучениці з часточкою її мощів та ракою з мощами ігумена з Бригинців отця Меркурія. Патріарх прочитав молитви до святої Катерини і святого Меркурія, а потім він, архієреї та духовенство під спів величань приложилися до ікони і мощей.

alt

Завершилося урочисте богослужіння словом подяки на адресу Святійшого Патріарха, яке виголосив архієпископ Євстратій, та співом многоліття.

У храмі Предстоятель дав інтерв’ю для місцевих медіа, а потім благословив приготований козаками до свята куліш.

alt

Від Катерининського собору Патріарх Філарет відбув до Чернігівської обласної ради, де зустрівся з головою Чернігівської обласної державної адміністрації Володимиром Хоменком, головою Чернігівської обласної ради Анатолієм Мельником та Чернігівським міським головою Олександром Соколовим. У зустрічі також взяли участь архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій та митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан.

Спілкування пройшло у теплій, невимушеній атмосфері. Говорили про історію та сьогодення Чернігово-Сіверського краю, державно-церковні відносини, про суспільні виклики, які стоять перед Україною. На пам’ять про зустріч Володимир Хоменко подарував Патріарху Філарету ікону преподобного Антонія Печерського – уродженця Любеча, а також книгу про минуле й сьогодення Сіверської землі. У свою чергу Предстоятель Київського Патріархату подарував керівникам області й міста ювілейне видання «Історії Михайлівського Золотоверхого монастиря».

alt

Після офіційної зустрічі з керівництвом області й міста Патріарх Філарет відбув на трапезу до ресторанного комплексу «Градецький».

Завершився візит Предстоятеля Київського Патріархату на кордоні міста Чернігова, де архієпископ Євстратій взяв у Патріарха Філарета благословення та побажав Його Святості щасливого повернення до столиці.

Прес-служба Чернігівської єпархії