30 вересня – 2 жовтня 2013 р. на запрошення Фонду Конрада Аденауера (Німеччина) м. Брюссель відвідала представницька делегація українських Церков і релігійних організацій, до складу якої також увійшли Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, якого супроводжував секретар Священного Синоду архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій.

30 вересня в аеропорту Брюсселю делегацію зустріли представники Посольства України при Європейському Союзі.

Цього ж дня у приміщені Європейського парламенту відбулися зустрічі з головою Комітету у закордонних справах Ельмаром Броком та членом цього Комітету Міхаелем Галером, які представляють парламентську групу Європейської народної партії – найбільшу групу в Європарламенті. Під час обох зустрічей відбувся обмін думками щодо європейської перспективи України.

Перший день візиту до Брюсселю завершився зустріччю-вечерею з представниками релігійних організацій, що уповноважені працювати при Євросоюзі. Порядок денний передбачав обговорення низки питань, важливих як для української спільноти, так і в загальноєвропейському масштабі.

1 жовтня релігійні діячі зустрілися з Президентом Європейської Ради Германом ван Ромпеєм. Перед цією зустріччю відбулося знайомство української делегації з посадовцями офісу Президента Європейської Ради.

Пізніше цього ж дня у приміщенні Європарламенту відбулася зустріч з євродепутатом від Німеччини Ребеккою Гармс, членом Комітету з питань парламентської співпраці між Україною та ЄС, заступником Комітету з питань охорони навколишнього середовища та співголовою фракції Зелених (Європейський вільний альянс) в Європейському парламенті.

Потім в офісі Європейської народної партії відбулася зустріч із заступником генерального секретаря Європейської народної партії (ЄНП) Крістіаном Кремером. Мова йшла про питання релігійної свободи, моральних цінностей та демократії в Україні, особливості її євроінтеграційного шляху.

Членів делегації прийняв Посол України в Королівстві Бельгія Ігор Долгов.
Ввечері того ж дня у приміщенні Європейського офісу Фонду Конрада Аденауера відбулося прийняття на честь української делегації за участю дипломатів та експертів.
2 жовтня, в останній день перебування в Брюсселі, за офіційним сніданком у Європарламенті делегація зустрілася із впливовими депутатами від Німеччини, Польщі, Румунії, Словаччини, Естонії, Португалії, Словенії, Ірландії та інших країн ЄС. Предметом діалогу стали питання про роль релігії та моральних цінностей у демократичному суспільстві, проблематику секуляризації та критерії, які ЄС висуває до України у якості умови підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

Окремо глави і представники українських конфесій зустрілися із Єжи Бузеком – попереднім Президентом Європейського Парламенту, керівником Бюро Парламенту та Конференції Президентів, а нині – євродепутатом від Польщі та членом Комітету у закордонних справах.

Крім цього персональний діалог відбувся і з іншим депутатом від Польщі – Яцеком Саріушем-Вольськім, який також є членом Комітету у закордонних справах та віце-президентом ЄНП.

На цьому програма візиту була завершена і делегація повернулася на Батьківщину.

Прес-служба Чернігівської єпархії