Протягом перших двох днів візиту відбулася низка зустрічей.

Як вже раніше повідомлялося, 29 червня 2015 р. розпочався п'ятиденний візит делегації Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій до столиці Німеччини м. Берліна. Серед інших до Берліну прибув Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, якого супроводжує архієпископ Чернігівський Євстратій.

Організатором візиту виступив довголітній партнер Ради, німецький християнсько-демократичний Фонд Конрада Аденауера.

У аеропорту Берліна делегацію зустріла керівник представництва ФКА в Києві пані Габріеле Бауманн.

Того ж дня відбулася зустріч з Президентом Фонду доктором Гансом-Гертом Петерінгом, екс-президентом Європарламенту. Також були присутні відповідальні працівники Фонду.

Від імені делегації Патріарх Філарет сердечно подякував у особі пана Петерінга Фонду Конрада Аденауера за багатолітню співпрацю в Україні та, зокрема, за організацію нинішнього візиту. Далі присутні обмінялися думками щодо подій в Україні, російської агресії проти нашої держави, ролі Церков і релігійних організацій у супільному житті, подоланні конфлікту, примиренні.

Д-р Петерінг підкреслив, що Фонд поділяє позицію уряду Німеччини щодо неприйнятності російської окупації Криму та агресії на Сході України. «Цю нашу позицію ми доносимо в тому числі до російських діячів» – зазначив він.

Зустріч відбулася у конструктивному дусі, її учасники мали можливість обмінятися думками та досвідом як щодо української тематики, так і щодо релігійного, державного та громадського життя Німеччини.

30 червня зранку в приміщенні Академії Фонду відбулася зустріч з доктором Карліс Абмаєр, координатором з питань релігії ФКА. Пані Абмаєр розповіла про релігійну ситуацію в Німеччині, взаємовідносини між конфесіями і державою, між самими конфесіями, суспільне сприйняття і роль релігії. Також відбувся обмін думками щодо порушених питань, д-р Абмаєр відповіла на низку питань.

Наступною була зустріч з членами групи Першомученика Стефана фракції ХДС/ХСС Німецького Бундестагу. Метою створення групи, до якої входять близько 80 парламентарів, є боротьба з переслідуваннями віруючих, в першу чергу – захист християн від гонінь.

Виступаючі з німецької та української сторони підкреслили, що причиною війни на Сході України є не конфлікт між конфесіями чи націями, а російська агресія. Було зазначено, що важливо у Європі, зокрема у Німеччині, знати правду про причини конфлікту, щоби долати вплив кремлівської пропаганди, яка говорить про «громадянську» чи «релігійну» війну, замовчуючи ключову роль Росії, як агресора.

Після зустрічі для делегації відбулася автобусна екскурсія визначними місцями Берліна.

Ввечері у приміщенні Бундестагу делегацію прийняв Уповноважений у справах Церков і релігій фракції ХДС/ХСС в парламенті доктор Франц-Йозеф Юнг – екс-міністр уряду ФРН. На зустрічі йшлося про ситуацію в Україні та у світі, яка виникла у зв'язку з російською агресією проти нашої держави. Протягом 1,5 години учасники мали можливість обмінятися думками та висловити своє бачення різних аспектів ситуації.

Другий день візиту завершився вечерею.

До складу делегаці Ради, які відвідують Берлін, входять Предстоятель УПЦ КП Патріарх Філарет, Верховний Архієпископ УГКЦ Святослав Шевчук, архієпископ Петро Мальчук (РКЦ в Україні), протоієрей М. Данілевич (УПЦ МП), голова ВСО Євангельських християн-баптистів В. Антонюк, президент ЦХВЄУ (п'ятидесятників) М. Паночко, голова ДУМУ шейх Ахмед Тамім, помічник головного рабина Києва і України ОІРОУ Г. Білорицький, голова правління Інституту релігійної свободи О. Заєць, а також супроводжуючі глав Церков архієпископ Євстратій (УПЦ КП) і протоієрей О. Петрів (УГКЦ).

Прес-центр Київської Патріархії