21 травня 2016 р. в Києві на Михайлівській площі відбулося святкування Дня Європи в Україні.

На запрошення Міністра закордонних справ України П. Клімкіна і Представника ЄС в Україні Я. Томбінського, з благословення Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета у святкових заходах взяв участь архієпископ Чернігівський Євстратій, представник Київського Патріархату при Європейських інституціях.

Коментуючи для журналістів подію, владика відзначив, що свято – це не день Європейського Союзу в Україні, членом якого наша країна не є. «Це – день Європи, а Україна зробила свій європейський цивілізаційний вибір понад тисячу років тому, коли святий князь Володимир прийняв хрещення сам і охрестив Русь. Тому це є наш день, бо наші народ і держава є невід'ємною частиною європейсього простору. Це є також нагадування про християнське коріння Європи, про що багато хто воліє зараз або не згадувати, або змусити інших забути» – відзначив ієрарх.

Після урочистого відкриття свята, яке відбулося за участю міського голови столиці В. Клічка, українських урядовців та іноземних дипломатів, відзначення продовжилося прийняттям для почесних гостей в приміщенні Дипломатичної академії.

Заходи з нагоди Дня Європи відбулися також в багатьох містах України.

Прес-центр Київської Патріархії