8 січня 2017 р. ввечері архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій взяв участь у Різдвяному патріаршому прийнятті, яке відбулося у Києві. Перед цим Предстоятель очолив у Володимирському соборі вечірню та приймав вітання від архієреїв, духовенства і парафіян.

Під час прийняття, на яке зібралися представники влади, дипломати, духовенство столиці, громадські діячі, інтелігенція та інші почесні гості, Святійший Патріарх звернувся до присутніх зі словами привітання та розкрив значення події Різдва Христового в умовах, які переживає український народ.

«Те, що ми святкуємо Різдво Христове в умовах війни, – це явище тимчасове і перемога буде нашою, і незабаром буде перемога» – сказав Святійший Владика.

«У нас зараз в Україні ніби-то агресор перемагає: Крим забрав, Донбас хоче відібрати, але вже зараз відчуває, що Донбас йому ніколи не перемогти та шукає зручний спосіб як красиво вийти з цього становища. Тому що перемога за нами не за горами і це вже не тільки ми бачимо, але це бачить і сам Путін, що він з нами не впорається» – наголосив Патріарх.

Предстоятель Київського Патріархату закликав до боротьби з корупцією та наведення справедливості у судовій системі.

«Я ще раз вітаю вас з Різдвом Христовим і бажаю, щоби Господь якнайшвидше послав нам перемогу над нашим супротивником, агресором. Але ми і агресору не бажаємо зла, ми бажаємо йому теж миру, бо там теж народ і там живуть теж християни, наші брати. Але ми хочемо, щоби вони усвідомили свій гріх. Називаючи себе "старшим братом" напали на "молодшого брата" і це є гріх. Тому ми їм бажаємо покаятися в цьому гріху і Господь нехай їх простить. Слава Україні!» – завершив слово привітання Патріарх Філарет.

Під час прийняття архієпископ Євстратій мав спілкування з представниками влади, народними депутатами України, інтелігенцією, дипломатами та іншими почесними гостями.

Прес-служба Чернігівської єпархії
за публікацією Прес-центру Київської Патріархії