20 лютого 2017 р. в залі Вченої ради Київської православної богословської академії відбулася зустріч Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета з Президентом України Петром Порошенком, Прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом, Генеральним прокурором Юрієм Луценком. У зустрічі також взяли участь дружина глави держави Марина Порошенко та заступник глави Адміністрації Президента Ростислав Павленко, Патріарший намісник митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній та секретар Священного Синоду архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій.

Під час розмови глава держави згадав про участь духовенства в подіях Революції Гідності, щоденні молитви, допомогу з боку Михайлівського Золотоверхого монастиря, високо оцінив патріотичну громадянську позицію Київського Патріархату і під час Майдану, і потім під час російської збройної агресії.

Патріарх Філарет зазначив, що позиція нашої Церкви незмінна – підтримка України, захист її державності та незалежності. «Бо історія навчає, що без держави незалежної і Церква Українська не буде незалежною, як це сталося і у XVII ст., і у ХХ ст., коли Москва підпорядкувала собі Церкву в Україні, маючи владу над нашою країною. Ми були в тому рабстві 350 років – і не хочемо знову потрапити в нього, бо воно принесло і народу, і Церкві багато лиха» – зазначив Предстоятель УПЦ КП.

Святійший Владика підкреслив, що наша Церква підтримує діяльність і Президента, і Уряду, і влади в цілому, спрямовану на зміцнення нашої державності. «Ми підтримуємо Вас, Петро Олексійович, як Президента. Жоден з наших попередніх Президентів не керував країною в умовах війни і ми розуміємо, як це важко, та бажаємо Вам допомоги від Бога, щоби Україна прийшла до перемоги і справедливого миру» – сказав Патріарх.

Предстоятель УПЦ КП також розповів державному керівництву про кроки, які здійснює наша Церква у діалозі з Константинопольським Патріархатом щодо визнання автокефалії.

Прес-центр Київської Патріархії