6-9 березня 2017 р. з благословення Святійшого Патріарха Філарета архієпископ Чернігівський Євстратій, представник Київського Патріархату при Європейських інституціях, відвідав з черговим робочим візитом Брюссель.

6 березня владика прибув до столиці Бельгії.

7-8 березня відбулася низка його зустрічей у Європейській комісії, Європейському парламенті, а також в неурядових організаціях.

Зокрема, архієрей відвідав Європейське бюро Фонду Конрада Аденауера, який є довголітнім партнером Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій у різноманітних освітніх, суспільних та інформаційних проектах.

У Європейському парламенті ієрарх зустрівся з низкою парламентарів, які представляють різні партії та парламентські фракції (Європейську народну партію, Альянс лібералів і демократів, Зелених). Серед інших він зустрівся з депутатом від Литви Петрасом Ауштрявічусом, який очолює міжфракційну групу «Друзі України».

Також владика Євстратій провів зустрічі з радниками кількох посадовців Європарламенту.

Під час зустрічей йшлося про поточну міжконфесійну та суспільну ситуацію в Україні, порушення свободи віросповідання та прав української громади на тимчасово окупованих Росією територіях Криму і Донбасу, про перспективи співпраці з європейськими інституціями як Київського Патріархату, так і Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, про інші питання, які становлять взаємний інтерес.

Окрім цього архієпископ мав зустріч з Представником України при ЄС паном Миколою Точицьким та парохом Душпастирства Брюсселю (УГКЦ) о. Олегом Зимаком.

9 березня ієрарх відбув на Батьківщину.

Представництво Київського Патріархату при Європейських інституціях було створене Указом Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-Україні Філарета у жовтні 2014 р. для співпраці з міжнародними, урядовими та неурядовими організаціями, релігійними та міжконфесійними структурами, центри яких знаходяться у Європі, зокрема з інституціями Європейського Союзу та Ради Європи. Представником УПЦ КП був призначений архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій.

У квітні 2015 р. Представництвом у співпраці з партнерами було організовано і успішно проведено Патріарший візит до Брюсселю, де Предстоятель УПЦ КП зустрівся з найвищими посадовими особами ЄС, зокрема Президентом Європейської Ради Дональдом Туском, Президентом Європарламенту Мартіном Шульцем, Високим представником з питань зовнішньої політики Федерікою Могеріні, єврокоміссарами Йоханнесом Ханом та Хрістосом Стіліанідісом.

Прес-служба Чернігівської єпархії