Заява УНП з приводу релігійної ситуації у ЖукліЧернігівська обласна організація УНП направила заяву до правоохоронців з приводу подій навколо храму Покрови Пресвятої Богородиці в с. Жукля Корюківського району Чернігівської області.

У заяві висловлюється протест на дії представників Чернігівської єпархії УПЦ МП, пов’язані зі спробою захоплення храму Покрови Пресвятої Богородиці, релігійна громада якого перейшла в підпорядкування УПЦ Київського патріархату.

Чернігівська обласна організація УНП вимагає притягнути до відповідальності представників УПЦ МП, які перед храмом Покрови Пресвятої Богородиці в с. Жукля встановили плакати з наступним надписом: «Украинский патріархат – это выдумка фашистов-националистов».

Таке гасло треба розцінювати як привід до розпалювання міжконфесійної релігійної ворожнечі, що порушує ст.161 КК України та ст.5 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», де йдеться що релігійна організація не повинна втручатися у діяльність інших релігійних організацій, в будь-якій формі проповідувати ворожнечу, нетерпимість до невіруючих і віруючих інших віросповідань.

Оскільки факт переходу релігійної громади с. Жукля Корюківського району Чернігівської області в підпорядкування УПЦ Київського Патріархату був юридично оформлений і рішення парафіяльних зборів про внесення змін та доповнень до парафіяльного статуту було зареєстровано в Чернігівській обласній державній адміністрації, дії представників УПЦ МП є протизаконними.

Зокрема, той факт що прес-секретар Чернігівської єпархії УПЦ МП о. Захар Керстюк та благочинний Корюківського району протоієрей Анатолій Пінчук, 13 вересня 2009 року намагалися силою захопити храм, є порушенням ст.35 Конституції України, ст.17 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», а також підпадають під статтю 341 Кримінального Кодексу України (захоплення державних або громадських будівель чи споруд).

Також в заяві йдеться про те, що представниками УПЦ МП не приховується факт що в протистоянні за храм в подіях 13 вересня 2009 року в с. Жукля на боці УПЦ МП брали участь й громадяни Російської Федерації, зокрема Максимец Алєксєй – студент Чернігівського духовного училища регентів та псаломщиків.

Інформація про його участь в подіях під храмом Покрови Пресвятої Богородиці в с. Жукля розміщена на офіційному сайті Чернігівської єпархії УПЦ МП.

Таким чином Чернігівська обласна організація УНП заявляє про пряме втручання громадянами іноземної держави в духовне та політичне життя України.

Чернігівська обласна організація УНП вимагає від правоохоронних органів міліції, прокуратури та СБУ розслідування та покарання винних у спробі захоплення культової споруди в с. Жукля та розпалюванні міжконфесійної ворожнечі.

Ігор ЛЕВЕНОК

За інформацією інтернет видання Високий Вал