Конференція в КПБА22 жовтня 2011 р. у Київській православній богословській академії відбулася наукова богословсько-історична конференція «На шляху до автокефалії Української Православної Церкви». У роботі конференції взяв участь єпископ Чернігівський і Ніжинський Іларіон.

Осінь 2011 року багата ювілеями – як державними, так і церковними. Так, у цьому році відзначаємо 90-ліття утворення Української Автокефальної Православної Церкви на І Всеукраїнському Православному Церковному Соборі 1921 року та 20-ліття Собору Української Православної Церкви 1 – 3 листопада 1991 року, який прийняв рішення про автокефалію Української Церкви.

Відповідно до рішення Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату (журнал № 29 від 27 липня 2011 р.) у Київській православній богословській академії 22 жовтня 2011 року відбулася наукова богословсько-історична конференція «На шляху до автокефалії Української Православної Церкви», в якій взяли участь Святійший Патріарх Філарет, єпископат, духовенство київських храмів, викладачі, аспіранти й студенти КПБА, а також гості з інших навчальних закладів та науково-дослідних установ.

Конференція в КПБА

Конференція в КПБА

Конференція в КПБА

Зі вступним словом до учасників наукового заходу звернувся ректор Академії єпископ Переяслав-Хмельницький і Бориспільський Епіфаній.

Наукові доповіді та повідомлення виголосили: митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, єпископ Богуславський Євстратій, єпископ Харківський і Богодухівський Лаврентій, настоятель Свято-Володимирського патріаршого кафедрального собору м. Києва протоієрей Борис Табачек, професор КПБА Дмитро Власович Степовик, доцент КПБА Ірина Миколаївна Преловська та інші.

У рамках конференції відбулося дві книжкові презентації. Професор Арсен Зінченко презентував монографію «Пересопницьке Євангеліє 1556 – 1561: традиція, епоха, творці» (К., 2011. – 112 с.), а колектив авторів – І. В. Бухарєва, В. М. Даниленко, В. М. Окіпнюк та І. М. Преловська – біографічний довідник «Репресовані діячі Української Автокефальної Православної Церкви (1921 – 1939)» (К. : «Смолоскип», 2011. – 184 с.).

Конференція в КПБА

Конференція в КПБА

Конференція в КПБА

З заключним словом до присутніх звернувся Святійший Патріарх Філарет, який як безпосередній учасник і голова Собору УПЦ 1 – 3 листопада 1991 року розповів про його передумови, хід та наслідки для Українського Православ’я, а також охарактеризував сучасний стан Вселенського Православ’я у питанні здобуття автокефалії Помісними Православними Церквами.

Олександр МИРОНЧУК,
кандидат богословських наук,
завідувач кафедри філології КПБА

Джерело: Прес-центр Київської Патріархії