Інформація для паломників, які бажають відвідати святині Чернігова – кафедральний собор святої великомучениці Катерини, П’ятницьку церкву, храм святих мучеників князя Михаїла Чернігівського та боярина його Федора й інші святині.

Чернігів – стародавнє княже і козацьке місто над Десною, славне своїм глибоким духовним корінням та святинями.

Щороку тисячі православних паломників з різних куточків України та інших країн відвідують Чернігів для молитви у храмах княжого та козацького часу, огляду багатого церковно-історичного спадку міста. Серед цих паломників можете бути і Ви!

Дістатися до Чернігова з-поза меж області найпростіше через Київ. Відстань від столиці України до міста над Десною – приблизно 145 км, дорога пряма і у задовільному стані. Від станції метро «Лісова» регулярно (щопівгодини) до Чернігова відбувають маршрутні автобуси. Час у дорозі – менше 2-х годин, орієнтовна вартість проїзду в обидва кінці – 100 грн.  

На в’їзді до міста на пагорбі гостей зустрічає перлина козацького бароко – храм святої Катерини, який є кафедральним собором Чернігівської єпархії УПЦ Київського Патріархату.

Про розклад богослужінь та святині, які зберігаються у храмі, докладно можна прочитати за цим посиланням. Головна святиня храму – мощі преподобного Меркурія Чернігівського, ігумена Бригинського* та мироточива чудотворна ікона Божої Матері «Дубенська-Чернігівська»**.

Через дорогу від храму святої Катерини на історичному Валу розташовані Спасо-Преображенський собор (ХІ ст., діючий, УПЦ МП), Борисо-Глібський собор та будівля Колегіуму (музей-заповідник «Чернігів стародавній»).

В кількох кварталах від Валу в сторону центральної площі, відразу за обласним театром розташована П’ятницька церква – останній збережений зразок архітектури Київської княжої держави (поч. ХІІІ ст.) У 1992 – 2008 роках храм був кафедральним собором Чернігівської єпархії Київського Патріархату, зараз є парафіяльним храмом УПЦ КП.

В кількох кварталах від П’ятницької церкви вздовж вулиці гетьмана Полуботка розташований храм святих мучеників князя Михаїла Чернігівського та боярина його Федора – єдиний в Україні, посвячений на їх честь (належить громаді УПЦ КП). Храм запам’ятається як стилізованою візантійською архітектурою, так і унікальним іконостасом роботи майстра Олександра Кошеля.

Окрім цих храмів у Чернігові також можна відвідати розташовані дещо далі від центру Єлецький монастир (належить УПЦ МП), Троїцький собор (кафедра архієрея УПЦ МП). В останньому зберігаються мощі святителів Феодосія Чернігівського і Філарета (Гумілевського), а також преподобного Лаврентія Чернігівського.

Неподалік від Троїцького собору, на іншій стороні Болдиної гори (вул. Гліба Успенського, 33), розташований комплекс Антонієвих печер – місце подвигу преподобного Антонія Печерського, – з Іллінським храмом над ними (не діючі, належать до музею-заповідника «Чернігів стародавній»).

За попередньою домовленістю організованим групам паломників може бути наданий обід у приміщенні Єпархіального управління (вул. Коцюбинського, 37).

Телефони для довідок:

Єпархіальне управління – (0462) 67-77-11
Катерининський собор – (0462) 93-67-89

e-mail: chernihiv.eparchy[a]gmail.com

Настоятель собору і секретар єпархіального управління – протоієрей Роман Кіник.

Ласкаво просимо до Чернігова!
_____

* у період після свята Троїці до свята рівноап. кн. Володимира (червень-липень) з благословення Святійшого Патріарха мощі преп. Меркурія можуть перебувати на поклонінні в іншій єпархії Київського Патріархату. Протягом решти року вони постійно доступні для поклоніння у храмі св. Катерини.

** у період від першої неділі після Великодня (Фоминої) до свята Покрова чудотворна ікона Божої Матері «Дубенська-Чернігівська» може перебувати на поклонінні в іншій єпархії Київського Патріархату. В цей час у храмі встановлюється точний список чудотворної ікони.