архієпископа Чернігівського і Ніжинського ЄВСТРАТІЯ

боголюбивим пастирям, чесному чернецтву
та всім вірним
Чернігівської єпархії
Української Православної Церкви
Київського Патріархату


 

Всечесні отці, дорогі брати і сестри!

ХРИСТОС ВОСКРЕС!


Знову ми, християни, вітаємо один одного цими радісними словами, які вперше почули жінки-мироносиці від ангелів біля Живоносного Гробу. Знову святкуємо ми Світле Христове Воскресіння – свято над святами і торжество над торжествами, як іменує його Церква. Знову наповнюється наше серце духовним піднесенням.

 

В ці дні ми вітаємо один одного словами «Христос Воскрес!» і відповідаємо «Воістину Воскрес!» не лише тому, що такою є традиція. Цим самим ми сповідуємо свою особисту віру в істинність Воскресіння Христового – ту віру, яку ми прийняли від проповіді апостолів, ту віру, яка є, за свідченням апостола Павла, наріжним каменем християнського сповідання, «бо якщо Христос не воскрес, то даремна віра ваша, ви все ще у гріхах ваших» (1 Кор. 15:17).


Воскресінням Своїм Ісус Христос звільнив людство від рабства гріху і злу, під яке людина підпала через порушення волі Божої прабатьками нашими Адамом і Євою. Якщо до Христового Воскресіння зло і його начальник диявол мали над людством абсолютну владу і ніхто, навіть старозавітні праведники, не могли звільнитися від неї, то після Воскресіння ця абсолютна влада зла над нами зруйнована. Тому і називаємо Ісуса Христа нашим Спасителем – бо Він дійсно спас нас від рабства гріху і вічної смерті. Він відкрив нам врата Раю, Він дарував нам життя вічне, про що свідчить і Писання: «Як у Адамі всі помирають, так у Христі всі оживуть» (1 Кор. 15:22).


«Так написано і так належало постраждати Христу, і воскреснути з мертвих на тертій день, і щоб проповідувалося в ім’я Його покаяння і відпущення гріхів між усіма народами…» (Лк. 24:46-47) – говорить Євангеліє.

 

Господь наш Ісус Христос звершив усе, необхідне для нашого спасіння. І тепер лише від кожного з нас залежить – чи приймемо ми Його дар вічного блаженного життя.

 

Абсолютна влада зла над людиною знищена. І хоча бачимо, що зло продовжує діяти в людях, нині воно має над нами лише ту владу, яку ми самі даємо йому – даємо, коли порушуємо волю Божу і чинимо гріхи. Тому, щоби прийняти дар життя від Воскреслого Христа, маємо самі потрудитися для очищення від гріхів. Потрудитися у покаянні, змінюючи своє життя так, щоби бути нам справді рабами Божими, а не рабами гріха.

 

Серед усіх свят Церква найбільше вшановує Христове Воскресіння. Адже окрім 40 днів богослужбового відзначення Пасхи ми згадуємо Воскресіння Господнє також і кожного тижня. І все це для того, щоби постійно нагадувати нам про життя вічне і наш обов’язок трудитися для того, щоб його осягнути.

 

Тож, святкуючи Великдень, вітаючи одне одного, пам’ятаймо про духовне значення Пасхи Христової і про той важливий обов’язок, який покладається Воскреслим Спасителем на кожного з нас.

 

Сердечно вітаю зі Світлим Воскресінням Христовим боголюбивих пастирів, чесне чернецтво та всіх вірних Чернігівської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату, а також всіх християн і весь побожний народ, який проживає на древній Чернігово-Сіверській землі! Нехай мир, віра, надія і любов супроводжують вас у всі дні життя вашого.

 

Благодать Воскреслого Господа нашого Ісуса Христа нехай буде з усіма вами по всі дні до кінця віку!

 

Амінь.

 

ВОІСТИНУ ХРИСТОС ВОСКРЕС!


ЄВСТРАТІЙ,
Архієпископ Чернігівський і Ніжинський


ПАСХА ХРИСТОВА, 2012 р.
м. Чернігів