З днем перемоги!Привітання Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета з Днем Перемоги над гітлерівським фашизмом.
Дорогі брати і сестри, шановні співвітчизники!

Христос Воскрес!

В ці дні ми відзначаємо 65-ту річницю Перемоги над гітлерівським фашизмом  – свято, сполучене зі скорботою.

Ми радіємо тому, що нацизм був переможений, а його злочини – зупинені, викриті й засуджені. Ми радіємо тому, що виросло вже кілька поколінь, які знають про жахи війни лише з історії та спогадів. Без цієї перемоги не було б і незалежної України, адже Гітлер та його поплічники від самих перших днів окупації нашої землі ясно дали зрозуміти, що вона, як і український народ, для них лише ресурси задля досягнення світового панування.

Разом з тим ми сумуємо, згадуючи мільйонні жертви, спричинені війною. Ми молимося за упокій тих, хто віддав своє життя за свободу і незалежність Батьківщини – воїнів Радянської армії та українських повстанців. Ми згадуємо й замордованих та закатованих мирних жителів – всіх, хто загинув від військових дій та інших лих, що несе з собою війна.

Ми з вдячністю вшановуємо всіх наших співвітчизників та громадян інших держав, хто зі зброєю в руках захищав правду і свободу, всіх, хто своєю важкою працею підтримував воїнів. Нехай подвиг кожного буде гідно вшанований! Нехай Господь допоможе нам відкрити всю правду про війну, засудити злочини гітлеризму й сталінізму, називаючи подвиг – подвигом, а зло – злом.

Нехай Господь зміцнить сили і благословить добрі справи живих ветеранів боротьби з нацизмом. Нехай Господь упокоїть душі померлих в оселях праведників. Помолімося за них Богові!

Зі святом Перемоги, дорогі співвітчизники!

Воістину Христос Воскрес!

Від імені УПЦ Київського Патріархату –


ФІЛАРЕТ,
Патріарх Київський і всієї Руси-України