sinodЖурнали Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату
від 15 листопада 2008 р.
Заслухавши інформацію Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета про заходи пам’яті, присвячені Голодомору в Україні 1932-33 рр. та Звернення з цієї нагоди Патріарха до співвітчизників, Священний Синод Української Православної Церкви Київського Патріархату постановляє:

1. Схвалити Звернення Патріарха Київського і всієї Руси-України з приводу роковин Голодомору 1932-33 років, як таке, що відображає позицію Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату і Церкви в цілому.

2. Особливо підкреслити, що Голодомор 1932-33 рр. був актом геноциду проти українського народу – людей різних національностей, Батьківщиною яких є Україна.

3. Закликати єпископат, духовенство і вірних Київського Патріархату взяти активну участь у заходах пам’яті, присвячених роковинам Голодомору 1932-33 рр., провести панахиди за упокоєння душ загиблих від голоду в місцях їхнього поховання, біля пам’ятних знаків, а також у всіх храмах нашої Церкви.

Нехай Всемилостивий Господь упокоїть душі загиблих від Голодомору в оселях праведників, а Україні та її народу дарує благословенне мирне життя!

Патріарх Київський і всієї Руси-України ФІЛАРЕТ
Митрополит Львівський і Сокальський АНДРІЙ
Митрополит Дніпропетровський і Криворізький АДРІАН
Митрополит Рівненський і Острозький ЄВСЕВІЙ
Архієпископ Миколаївський і Богоявленський ВОЛОДИМИР
Архієпископ Білгородський і Обоянський ІОАСАФ
Єпископ Кіровоградський і Голованівський СЕРАФИМ
Єпископ Одеський і Балтський ЯКІВ