Питання
«СХИІЄРОМОНАХА СТЕФАНА
(СУЩЕНКА РОМАНА ГЕННАДІЙОВИЧА)»

« 06 » квітня 2014 р.
№ 17

Особа, яка іменує себе «СХИІЄРОМОНАХОМ СТЕФАНОМ (СУЩЕНКО РОМАНОМ ГЕННАДІЙОВИЧЕМ)», заштатний клірик Житомирської єпархії УПЦ КП, подала прохання про прийняття у клір Чернігівської єпархії. Після дослідження справи та запиту до Житомирської єпархії з’явилися підстави вважати як факт постригу в схиму, так і наявність сану священика у вказаної особи – сумнівними. Жодних документальних підтверджень наявності постригу в схиму, рукоположення у священичий сан і навіть власної особи «Стефаном» надано не було. У Житомирській єпархії він числиться ієродияконом.

6 квітня 2014 р. Чернігівським єпархіальним управлінням УПЦ Київського Патріархату було отримано інформацію про фінансову аферу «Стефана». Користуючись довірою він позичив у громадянки значну суму грошей, нібито на термінове лікування, а повертати борг відмовлявся, посилаючись на важкі особисті фінансові обставини.

Враховуючи вище викладене повідомляю, що особа, яка називає себе «схиієромонахом Стефаном (Сущенко)» НЕ НАЛЕЖИТЬ І НІКОЛИ НЕ НАЛЕЖАЛА ДО ДУХОВЕНСТВА ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УПЦ Київського Патріархату.

Також ЗАСТЕРІГАЮ ДУХОВЕНСТВО І МИРЯН ВІД ДУХОВНОГО СПІЛКУВАННЯ ЗІ «СХИІЄРОМОНАХОМ СТЕФАНОМ (СУЩЕНКО)» ТА ВІД ВХОДЖЕННЯ З НИМ У БУДЬ-ЯКІ ФІНАНСОВІ ВІДНОСИНИ. Сам «схиієромонах Стефан», у разі продовження аферистичної діяльності, підлягає належній церковній та громадянській відповідальності.

 

ЄВСТРАТІЙ,
архієпископ Чернігівський і Ніжинський