18 лютого 2017 р., коли за церковним календарем звершується пам'ять святителя Феодосія (Углицького), архієпископа Чернігівського, в кафедральному соборі великомучениці Катерини м. Чернігова було звершене урочисте богослужіння, яке очолили архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій та запрошений на свято архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон.

Після читання Євангелія владика Євстратій сказав проповідь про життя та подвиг святителя Феодосія.

Завершилася літургія молебнем перед іконою святого з часточкою його мощей.

Після молебню архієпископ Євстратій виголосив подячне слово владиці Іларіону, своєму попереднику на кафедрі, за участь у спільному богослужінні та за працю на Чернігівський кафедрі, яка, немов міцні підвалини, сприяє подальшому розвитку єпархії Київського Патріархату. На знак спільної молитви архієрей підніс архієпископу Іларіону просфору. Владика Іларіон сказав слово у відповідь, відзначивши своє зворушення і радість знову служити в Катерининському храмі, бачити прекрасний новий іконостас, спілкуватися з духовенством та парафіянами.

Згідно до уставу субота 18 лютого – м'ясопусна, коли звершується загальне поминання померлих. Тому на завершення богослужіння владики очолили панахиду за упокій душ всіх від віку в надії на воскресіння спочилих.

Перед виходом з храму архієреї благословили богомольців, а також дали інтерв'ю для програми «Чернігівщина духовна» обласного телебачення.

Прес-служба Чернігівської єпархії