Аналітика

Нині виповнюється 25 років псевдособору в Харкові, на якому московські спецслужби, їхні поплічники в Україні та залежні від них архієреї вчинили переворот в УПЦ та розкололи Українське Православ'я.

Круглий стіл на цю тему 25 січня 2013 р. відбувся у Чернігові. У його роботі взяли участь архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, настоятель собору святої Катерини протоієрей Роман Кіник, директор Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів Стародавній» А. Л. Кудранов, депутат Чернігівської міськради К. В. Іванов, представники Відділу у справах релігій ОДА, представники громадськості, численні журналісти.

ЗУстріч єпископів УПЦ КП та УАПЦабо – Про наполегливе прагнення відсторонити Патріарха Філарета. Коментар єпископа Євстратія.

Про 14 лютого мільйони людей в усьому світі вітають один одного з «днем святого Валентина», який прийнято також називати «днем закоханих». Мільйони подарунків та листівок-«валентинок» купуються з нагоди «свята». Переважна більшість з тих, хто відзначає цей день, обманюючись нібито церковною назвою та іменем святого Валентина, вважають, що роблять добру, а можливо навіть і благочестиву справу. Адже і Бог є Любов, і святий Валентин нібито постраждав за те, що попри заборону римського імператора вінчав закоханих.

Насправді ж «день святого Валентина» ні за своєю історією, ні за традиціями відзначення не має нічого спільного ані зі святістю, ані з благочестям, ані із заповіданою Богом любов’ю.

митрополит ДимитрійНа интереснейшие мысли должен натолкнуть каждого читателя доклад митрополита Владимира (Сабодана), Предстоятеля УПЦ (МП), на прошедшем в Москве 2-4 февраля Архиерейском Соборе. В нескольких страницах казалось бы официального текста понимающему читателю откроется такая масса интересных фактов и суждений, что для полноценного их комментирования пришлось бы писать текст, в несколько раз больший доклада. Поэтому, чтобы не утомлять читателя, остановлюсь на самом, на мой взгляд, важном.

Державно-церковні відносиниСвоїми думками діляться Михайло Білецький та Юрій Чорноморець.

Заява прес-центру Київської ПатріархіїЗаява Прес-центру Київської Патріархії.