Інтерв’ю

15 лютого православні християни відзначають одне з найважливіших свят церковного календаря – Стрітення. Про зміст і значення цієї біблійної події для кожного з нас розмірковує архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій.

kki 018287 00391 1 t218 160743

Интервью архиепископа Черниговского и Нежинского Евстратия российскому изданию "Коммерсант".

 

Беседовал Илья БАРАБАНОВ, КоммерсантЪ, Москва

Цей рік у житті українського суспільства минає під знаком 1025-ліття Хрещення Київської Русі. Відомо, що основні урочисті заходи — як на загальноукраїнському, так і на місцевому рівнях — відбудуться наприкінці липня. Зокрема, Чернігівська єпархія Української Православної Церкви Київського патріархату молитовно відзначила річницю Хрещення 24 липня — в день пам’яті святої рівноапостольної княгині Ольги. Детальніше про те, що саме відбулося в Чернігові, а також про історичне значення Хрещення Русі — в розмові з архієпископом Чернігівським і Ніжинським УПЦ КП Євстратієм.

20 лютого 2012 р. владика відповідав на питання читачів сайту «Високий Вал».

Розмова була надрукована на першій шпальті видання у номері за 18 лютого 2012 р.

Інтерв’ю для «Главной черниговской газеты».

Святійший Патріарх ФіларетНаближається одне з найвеличніших українських свят – Різдво Христове. В якому стані його зустрічає Українська Церква? Які наслідки трансформації різдвяних традицій? Які сьогодні перспективи об’єднання Української Православної Церкви? На ці та інші питання в інтерв’ю УНІАН відповів Глава Української Православної Церкви Київського Патріархату Святійший Патріарх Філарет.