Шановні наші відвідувачі! На ваші запитання, які ви присилали нам, відповідає секретар Чернігівського єпархіального управління, клірик храму св. вмч. Параскеви П'ятниці в Чернігові - протоієрей Роман Кіник.
Доброго дня!
В моїй сім’ї уже декілька років одна проблема закінчиться, а друга начинається,то з роботою, то з здоров’ям, ні в батьків ні в мене, а недавно в сестри начались пробеми, таке враження ніби хтось чи якусь порчу навів, чи прокляв, за що не візьмемся щось обовязково буде не так. Просто батько працював директором акціонерного товариства, а потім получилось так що фірму прибрали до своїх рук бандити люди які там працювали проклинали його хоча він нічого там ітак змінити не міг, і сам остався без нічого і без роботи, люди думали що він разом з ними. Десь після того начались всі проблеми. Підскажіть будьласка що робити? Дякую дуже гарно!
Доброго дня!
Найпершою причиною усіх негараздів є наша бездуховність і слабка віра. Часто буває так, що людина шукає причину всіх своїх проблем та нещасть довкола себе чи у людях, які оточують нас, - тільки не в собі.
Тому, я можу порадити лише одне: добре подумати про свою душу, своє життя, свої вчинки і поступки. Потрібно побачити те прокляття, яким ми самі себе проклинаємо, яке веде нас до нещасть і безвиході, а воно виражається у наших гріхах і нашому невір’ї. І коли Вам вдасться не шукати винних, не думати про родове прокляття, а звернути увагу на власне покаяння, очищення душі і совісті та віру у Христа, то не тільки очиститесь від усіх негараздів, але і своїм рідним вкажете шлях визволення від прокляття.
Пам’ятайте, що без волі Божої ні одна волосина не спаде із Вашої голови.
Нехай береже Господь.
Сергій.
Слава Ісусу Христу! Мене звати Сергій. Мені вже 29 років. Довго я не міг знайти собі тієї, з якою би хотів прожити життя. І ось тепер, здається, знайшов, але є проблема - вона розлучена. В мене цілком серйозні наміри щодо сім'ї. Я хотів би побудувати її в дусі християнських чеснот і з усвідомленням своєї відповідальності за неї перед Богом. Але Христос ясно каже, що той, хто одружиться з розлученою, той чинить перелюб. Я не знаю, яке в неї було життя з колишнім чоловіком, чи було там місце для Бога, але, я хотів би вести з нею практикуюче християнське життя, бо живу так змалку. З своєї сторони, я розумію, що краще би було, коли б вона помирилася з своїм чоловіком і я б це прийняв, але, якщо це неможливо, то хіба краще буде, коли вона знайде собі іншого чоловіка не практикуючого християнина, або буде жити сама безбожно. Коли б Бог мені дозволив одружитися з нею, то я обіцяю, що приклав би усіх зусиль, з Божою допомогою, щоб наша сім'я стала прикладом християнського подружжя. Але чому Христос каже, що не можна одружуватися з розлученою, коли можна, в такий спосіб, виправити людину? Що ви мені порадите в даній ситуації, адже відмовившись від неї я ризикую залишитись самотнім, бо в такому віці в мене вже мало нагод для знайомства.
Проблема у Вас насправді насправді не є легкою. Ви пишите, що знайшли ту, із якою хотіли б побудувати сильну християнську сім’ю, але вона розлучена. На Ваше запитання у мене виникає зустрічне: чи перебувала вона у церковному шлюбі із першим чоловіком і яка причина його розірвання? Якщо вона вінчана і є вагома причина, Вам потрібно звернутись до свого приходського храму або на наш сайт.
Нехай береже Господь.
Віталій.
Слава Ісусу Христу! Отче, прошу Вас пояснити, чи можу я на сповіді обмежитись в подальшому "Молитвою перед сповіддю"що на стор.296 Молитовника УПЦ КП, якщо після попередньої сповіді нема що особливого сказати духовному отцю? Спаси Вас Господи!
Навіки слава Богу! Віталій!
На сторінці 293 Молитовника у виданні УПЦ Київського Патріархату під заголовком «Святе Таїнство Сповіді» дуже гарно описане про це Таїнство і як готуватись до нього.
Підготовка молитвою і постом допомагає нам заглянути у себе, побачити свої гріхи і пізнати серед них свою гріховну недугу. Якщо у Вас немає що сказати духовному отцю на сповіді, то я б Вам радив ще більше звертати свою увагу на молитовне правило і зокрема на «Молитву перед сповіддю», на стор. 296 у Молитовнику.
Нехай береже Господь!
прот. Роман Кіник